محصولات رایانه‌ای داخلی برای جلوگیری از تهاجم فرهنگی حمایت شوند

عبدالنبی سواعدی در نشست خبری دومین رویداد ملی بازی‌های رایانه‌ای (گیم آپ) ، با بیان اینکه جوامع بشری در اثر فناوری اطلاعات در حال دگرگونی است٬ اظهار کرد: زندگی از حوزه فناوری اطلاعات متأثر شده و این فرهنگ در دنیای واقعی و مجازی اتفاقات بسیاری را در دنیا رقم زده است و امروز کسی نمی‌تواند خود را  از این حوزه بی‌نیاز بداند.

وی افزود: اگر امروز اصرار داریم محصولات داخلی و تولیدات ما مورد استفاده قرار بگیرد، باید این اصرار را نه تنها در محصولات فیزیکی٬ بلکه در محصولات رایانه‌ای نیز مدنظر داشته باشیم. از مواردی که می‌توان از آن به عنوان پرفروش‌ترین محصولات یاد کرد بحث بازی‌های رایانه‌ای٬ به ویژه در زمینه موبایل و تبلت است. همچنین موضوع اپلیکیشن‌های کاربردی در این حوزه بسیار مؤثر است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خوزستان ادامه داد: هر محصول رایانه‌ای که تولید می‌شود حامل یک سری الگوهای فرهنگی و اعتقادی است؛ اگر محصول رایانه‌ای غیربومی و غیرداخلی استفاده ‌کنیم، به طور قطع فرهنگ فرد تولیدکننده آن محصول به ما منتقل می‌شود. بنابراین باید بر امر استفاده از محصولات رایانه‌ای داخلی برای حفظ فرهنگ و میراث فرهنگی خود و جلوگیری از تهاجم فرهنگی کار کنیم و تولیدات داخلی را به عنوان یک برند حمایت کنیم.

سواعدی تصریح کرد: اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای نیز اعلام آمادگی کرده و از دو سال گذشته این استارتاپ را اجرا می‌کند و اکنون کارهای خوبی را به صورت مشترک انجام داده و تمام ظرفیت‌ها و امکانات خود را بسیج کرده است که این رویداد را به بهترین شکل اجرا کند. امیدواریم بتوانیم بحث شتاب‌دهنده را نیز در استان فراهم کنیم.

وی افزود: اکنون طرح آماده شده و به دنبال این هستیم یک شرکت بومی بتواند مجوزهای این شتاب‌دهنده را دریافت کند تا شتاب‌دهنده پس از برگزاری گیم‌آپ شروع به کار کند و فرایند کارآفرینی در حوزه فناوری اطلاعات٬ کامل و در استان بومی‌سازی شود.

سواعدی گفت: افرادی که در این رویداد شرکت می‌کنند، خود عضو تیم ایده‌های برتر می‌شوند و تمرین از ایده تا عمل را در رویداد انجام می‌دهند بنابراین خودشان می‌توانند با توجه به تجربه‌ای که کسب می‌کنند، ایده خود را اجرایی کنند. این از بهترین دستاوردهایی است که طی رویداد به دست می‌آید و افراد کار تیم‌سازی و کار جمعی را یاد می‌گیرند.

سایر اخبار


دبیرکل نهاد کتابخانه‌ها گفت:برخی تصورشان این است فضای مجازی تهدیدی برای مطالعه است اما اینگونه نیست.فضای مجازی به دلیل تاکید بر سرعت انتقال پیام گرفتار نوعی تقلیل‌گرایی است. این در حالی است که مبنای کتاب اصلا اینگونه نیست که بتوان در فضایی محدود پیام آن را منتقل کرد.
کتاب «لبنان قبل و بعد از 33 روز» تازه‌ترین اثر سعید ابوطالب روانه بازار کتاب شد.
کتاب‌ «گلستان یازدهم»، «وقتی مهتاب گم شد»، «دختر شینا» و «آن بیست و سه نفر» از جمله آثاری هستند که همچنان استقبال از آنها موجب شده که چاپ‌های متعدد داشته باشند.
فراخوان دومین نمایشگاه لباس عاشورایی از سوی بنیاد ملی مد و لباس کشور منتشر شد.
نویسنده برگزیده جایزه جلال آل‌احمد گفت: می‌توانم به قید قسم مدعی باشم که نخستین اثر داستانی علیرضا قزوه به مراتب از آخرین آثار بسیاری از داستان‌نویسان مدعی قوی‌تر و غنی‌تر است
احمد مهرنیا از پایان بازنویسی خاطرات سرتیپ آزاده خلبان یدالله عبدوس خبر داد.
معرفی کتاب انتشارات به عنوان کتاب برتر goo.gl/CCvbgg
برای ارسال نظر اولین نفر باشید.

ارسال نظر