ترجمه کتاب «فارابی بنیان‌گذار فلسفه اسلامی» در قزاقستان منتشر شد 93/03/19
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، کتاب «فارابی بنیان‌گذار فلسفه اسلامی» به همت رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در قزاقستان ترجمه و با همکاری بنیاد مطالعات اسلامی در مسکو چاپ و منتشر گردید.

این کتاب که نسخه فارسی آن اثر «دکتر رضا داوری» است توسط یکی از مترجمین قزاق ترجمه و برای اطمینان از درستی ترجمه پس از چند بار ویرایش محتوایی و فنی، خرداد ماه امسال در مسکو منتشر شد.

دکتر داوری از فیلسوفان برجسته ایران بوده و موفق به کسب عنوان «فارابی شناس» برجسته ایران و دریافت تندیس ویژه فارابی در نخستین جشنواره بین‌المللی فارابی گردید، کتاب فارابی بنیان‌گذار فلسفه اسلامی به بررسی دیدگاه‌های اصلی فارابی و نقش وی در بنیان نهادن فلسفه اسلامی می‌پردازد.

این اثر که توسط «آلمات آبسالیکف» ترجمه شده است، ویراستاری فنی آن توسط دکتر صفر عبدا... از اساتید دانشگاه‌های قزاقستان و ویراستاری علمی ترجمه روسی این اثر را دکتر «یانیس اشوتس» استاد فلسفه اسلامی انجام شده است.

کتاب فارابی بنیانگذار فلسفه اسلامی علاوه بر اینکه خود اثری ارزشمند و درخور تقدیر می‌باشد ترجمه آن از این جهت دارای اهمیت است که فارابی و آثار وی در بین علمای فلسفه کشورهای روس زبان و مخصوصا قزقستان ارزش و اهمیت ویژه‌ای برای این دانشمند و فیلسوف بزرگ قائل هستند و ترجمه این کتاب از استقبال شایانی در بین افراد و مراکز علمی این کشورها برخوردار می‌باشد.

سایر اخبار


احمد مهرنیا از پایان بازنویسی خاطرات سرتیپ آزاده خلبان یدالله عبدوس خبر داد.
معرفی کتاب انتشارات به عنوان کتاب برتر goo.gl/CCvbgg
ترلنه علیدوستی در جمع برترین های جهان
جان برنکر بدلکار فیلم «مردگان متحرک» پس از سقوط از ارتفاع ۲۵ فوتی سر صحنه فیلمبرداری پس از سه روز بر اثر جراحات وارده جان خود را در بیمارستان از دست داد.
سریال ۴۵ قسمتی «بچه مهندس» به تهیه کنندگی سعید سعدی قرار است از آبان ماه مقابل دوربین برود.
فرهاد مهندس‌پور گفت: پیشنهاد من این است جشنواره تئاتر فجر کوچک شود نه اینکه مردم درها را بشکنند تئاتر را با لشکرکشی اشتباه نگیریم. اینجا تئاتر است. پس شکیبا باشیم و این اختیار را به سایر جشنوارها هم بسپاریم.
این روزها بیش از هرزمان دیگری شایعات پیرامون مهاجرت بنیامین به آمریکا قوت گرفته است.
برای ارسال نظر اولین نفر باشید.

ارسال نظر