ترجمه کتاب «فارابی بنیان‌گذار فلسفه اسلامی» در قزاقستان منتشر شد 93/03/19
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، کتاب «فارابی بنیان‌گذار فلسفه اسلامی» به همت رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در قزاقستان ترجمه و با همکاری بنیاد مطالعات اسلامی در مسکو چاپ و منتشر گردید.

این کتاب که نسخه فارسی آن اثر «دکتر رضا داوری» است توسط یکی از مترجمین قزاق ترجمه و برای اطمینان از درستی ترجمه پس از چند بار ویرایش محتوایی و فنی، خرداد ماه امسال در مسکو منتشر شد.

دکتر داوری از فیلسوفان برجسته ایران بوده و موفق به کسب عنوان «فارابی شناس» برجسته ایران و دریافت تندیس ویژه فارابی در نخستین جشنواره بین‌المللی فارابی گردید، کتاب فارابی بنیان‌گذار فلسفه اسلامی به بررسی دیدگاه‌های اصلی فارابی و نقش وی در بنیان نهادن فلسفه اسلامی می‌پردازد.

این اثر که توسط «آلمات آبسالیکف» ترجمه شده است، ویراستاری فنی آن توسط دکتر صفر عبدا... از اساتید دانشگاه‌های قزاقستان و ویراستاری علمی ترجمه روسی این اثر را دکتر «یانیس اشوتس» استاد فلسفه اسلامی انجام شده است.

کتاب فارابی بنیانگذار فلسفه اسلامی علاوه بر اینکه خود اثری ارزشمند و درخور تقدیر می‌باشد ترجمه آن از این جهت دارای اهمیت است که فارابی و آثار وی در بین علمای فلسفه کشورهای روس زبان و مخصوصا قزقستان ارزش و اهمیت ویژه‌ای برای این دانشمند و فیلسوف بزرگ قائل هستند و ترجمه این کتاب از استقبال شایانی در بین افراد و مراکز علمی این کشورها برخوردار می‌باشد.

سایر اخبار


این روزها بیش از هرزمان دیگری شایعات پیرامون مهاجرت بنیامین به آمریکا قوت گرفته است.
پر‌ شنونده‌‌ترین تلاوت ماه رمضان در فضای مجازی
پرویز پرستویی بازیگر پرافتخار و با سابقه سینمای ایران امروز تولد 62 سالگی‌اش را جشن خواهد گرفت.
آیا نوزاد تازه متولد شده غسلی واجب دارد یا خیر؟ اگر جواب مثبت می باشد خواهشمند است انواع آن و زمان های آن را نیز بفرمائید.
پیامبر(ص) فرمود: می خواهید شما را با سلاحی آشنا کنم که شما را از دشمنانتان نجات دهد و روزی شمار ا سرازیر سازد؟ گفتند بله، آن حضرت فرمود: شب و روز دعا کنید که سلاح مؤمن دعا است.
«یحیی تراوری»، واعظ اسلامی بورکینافاسویی با حضور در حرم مطهر حضرت امام حسین(ع) به مذهب حقه تشیع گروید.
اگر بهار فصل مورد علاقه شماست ، نیازی نیست برای تماشای گل های زیبا و رنگارنگ به نقاط مختلف دنیا بروید ، می توانید ‏به یکی از این هتل ها سر بزنید ، هتل های پر گلی که در نقاط مختلف دنیا وجود دارد و در تمام طول سال بهار را برای شما به ‏ارمغان می آورند.
برای ارسال نظر اولین نفر باشید.

ارسال نظر