فرق وهابيت و اهل سنت 1394/2/9

 به گزارش سرويس خبري پايا بوک به نقل از رهبران شيعه :

 

 

 

فرق آنها از زمين تا آسمان است. مي‌توانيد کتاب الدرر السنية جناب زيني دحلان – مفتي مکه مکرمه و متوفاي 1304 – جلد اول، صفحه 64 را مطالعه کنيد که مي‌گويد:

 

 

آقاي محمد بن عبد الوهاب که ظهور کرد و فرقه وهابيت را تأسيس کرد، اعلام کرد: تمام مسلمانان – شافعي و مالکي و حنفي و حنبلي و شيعه و زيدي و … – کافر هستند و علماي

 

 

گذشته هم کافر هستند و هر کس بخواهد مسلمان شود، بايد 5 بار شهادت بدهد:

 

1. شهادت بر وحدانيت خداوند.

 


2. شهادت بر رسالت پيامبر اكرم (صلي الله عليه و آله و سلم).

 


3. شهادت بر اين‌که قبلا مشرک بودم و با ورود به وهابيت، مسلمان شدم.

 


4. شهادت بدهد بر اين‌که پدر مادرم که مرده‌اند و وهابي نشدند، مشرک مرده‌اند.

 


5. شهادت بدهد که علماي گذشته که مرده‌اند و وهابي نشدند، مشرک مرده‌اند و حق طلب مغفرت براي آنها ندارم.

 

سرتيپ ايوب صدري – از بزرگان اهل سنت – مي‌گويد:

 

وقتي اينها خواستند مکه را فتح کنند، هزاران عالم اهل سنت را از لب شمشير گذراندند به اتهام اين‌که اينها کافر و مشرک و مانع نشر فرهنگ وهابيت هستند. تمام علماي اهل سنت قائل

 

 

به مشروعيت توسل و شفاعت و زيارت قبور و انبياء (عليهم السلام) هستند و اين عقيده وهابيت درباره حرمت توسل و شفاعت و زيارت قبور، خلاف نظريه تمام اهل سنت است.

 

سایر اخبار


استاد دانشگاه ایجاد کارگروه احیای زاینده رود و تالاب بین‌المللی گاوخونی را بسیار الزامی دانست و گفت: با فعال شدن کانون ریزگردها در این تالاب مشکلات شدید زیست محیطی در کمین اصفهان، استانهای مرکزی و تهران خواهد بود.
🔺45 مغز انسان در یک گور دسته جمعی در اسپانیا پیدا شد
واریز یارانه نقدی
ورود 2 خودروی جدید از برند ناشناخته
وقتی می‌گویند تاریخ تکرار می‌شود، نباید راه دور رفت. ممکن است کنار گوش خودمان هم این اتفاق رخ دهد. 25 اردیبهشت 84 وزیر وقت صنعت که اکنون معاون اول رئیس جمهوری (اسحاق جهانگیری) است، خودروی پیکان را به موزه تاریخ سپرد و نوشت پیکان ارابه‌ای بود که صنعت خودرو بر دوش آن شکل گرفت. حال گذر تاریخ به خودروی پراید رسیده است و بنا شده این خودرو که لقب گاو شیرده را گرفته است از خط تولید خارج شود و در کنار پیکان جا خوش کند.
تهیه این نوشیدنی بسیار ساده است و نیاز به زمان زیادی ندارد. گرچه می توانید تخمه هندوانه را به صورت درسته بشکنید و مصرف کنید بلکه می توانید آن ها را پودر کنید تا مواد مغذی آن آزاد شود.
جرم دندان متشکل از رسوباتی است که روی سطح دندان‌ها و لثه تشکیل می‌شود و باعث ایجاد بوی بد دهان شده، رنگ و سلامت دندان‌ها را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد. درمان جرم دندان برای داشتن طرح لبخند زیبا با استفاده از جرم گیری دندان میسر می باشد.
برای ارسال نظر اولین نفر باشید.

ارسال نظر