فرق وهابيت و اهل سنت 1394/2/9

 به گزارش سرويس خبري پايا بوک به نقل از رهبران شيعه :

 

 

 

فرق آنها از زمين تا آسمان است. مي‌توانيد کتاب الدرر السنية جناب زيني دحلان – مفتي مکه مکرمه و متوفاي 1304 – جلد اول، صفحه 64 را مطالعه کنيد که مي‌گويد:

 

 

آقاي محمد بن عبد الوهاب که ظهور کرد و فرقه وهابيت را تأسيس کرد، اعلام کرد: تمام مسلمانان – شافعي و مالکي و حنفي و حنبلي و شيعه و زيدي و … – کافر هستند و علماي

 

 

گذشته هم کافر هستند و هر کس بخواهد مسلمان شود، بايد 5 بار شهادت بدهد:

 

1. شهادت بر وحدانيت خداوند.

 


2. شهادت بر رسالت پيامبر اكرم (صلي الله عليه و آله و سلم).

 


3. شهادت بر اين‌که قبلا مشرک بودم و با ورود به وهابيت، مسلمان شدم.

 


4. شهادت بدهد بر اين‌که پدر مادرم که مرده‌اند و وهابي نشدند، مشرک مرده‌اند.

 


5. شهادت بدهد که علماي گذشته که مرده‌اند و وهابي نشدند، مشرک مرده‌اند و حق طلب مغفرت براي آنها ندارم.

 

سرتيپ ايوب صدري – از بزرگان اهل سنت – مي‌گويد:

 

وقتي اينها خواستند مکه را فتح کنند، هزاران عالم اهل سنت را از لب شمشير گذراندند به اتهام اين‌که اينها کافر و مشرک و مانع نشر فرهنگ وهابيت هستند. تمام علماي اهل سنت قائل

 

 

به مشروعيت توسل و شفاعت و زيارت قبور و انبياء (عليهم السلام) هستند و اين عقيده وهابيت درباره حرمت توسل و شفاعت و زيارت قبور، خلاف نظريه تمام اهل سنت است.

 

سایر اخبار


فروش تعداد محدود از کتاب ارزشمند << اقیانوس علم و معرفت >> در احوالات علامه سید محمد حسین طباطبائی رضوان الله تعالی علیه به قلم استاد محمد کریم پارسا ، توسط سایت پایا بوک تقدیم علاقه مندان به این چهره بی نظیر علم و دانش می گردد.
عدم ثمربخشی سیاست‌های ستاد احیای دریاچه ارومیه به ریاست عیسی کلانتری و... بعد از تشدید آلودگی هوا، در اتفاقی جدید نیز تیم مدیریتی سازمان حفاظت محیط‌زیست در همایشی که سازمان شیلات با حضور دو نفر خارجی متخصص در زمینه تکثیر و پرورش ماهی تیلاپیا برگزار کرد، زمزمه صدور مجوز پرورش ماهی تیلاپیا و موافقت این سازمان با پرورش این‌گونه مهاجم باعث نگرانی کارشناسان محیط‌زیست شد.
طبیعتی که ما در آن زندگی می کنیم، شگفتی ها و عجایب زیادی را درون خود جای داده است. حیوانات و جانوران عجیب زیادی در جنگل ها و اماکن مختلف زندگی می کنند.
تحقیقات جدید نشان داده است، کاهش شدید متابولیسم و افزایش هورمون استرس را باید به دیگر آسیب‌های قرارگیری دانش‌آموزان در معرض هوای آلوده اضافه کرد.
غار یخی استان شانشی در کشور چین، قدمت سه میلیون ساله دارد و همیشه با وجود گرمای هوا در ماه‌های گرم سال،در آن یخبندان است.
نوجوان هندی به علت ابتلا به یک بیماری نادر، دچار آسیب عجیبی در دستانش شده که وی را از رفتن به مدرسه و بازی با دوستانش محروم کرده است
کیک میوه‌ای که ظاهرا مربوط به 106 ساله قبل است، در یک پناهگاه در قطب جنوب پیدا شده که بعد از گذشت بیش از یک قرن سالم مانده است.
برای ارسال نظر اولین نفر باشید.

ارسال نظر