فرق وهابيت و اهل سنت 1394/2/9

 به گزارش سرويس خبري پايا بوک به نقل از رهبران شيعه :

 

 

 

فرق آنها از زمين تا آسمان است. مي‌توانيد کتاب الدرر السنية جناب زيني دحلان – مفتي مکه مکرمه و متوفاي 1304 – جلد اول، صفحه 64 را مطالعه کنيد که مي‌گويد:

 

 

آقاي محمد بن عبد الوهاب که ظهور کرد و فرقه وهابيت را تأسيس کرد، اعلام کرد: تمام مسلمانان – شافعي و مالکي و حنفي و حنبلي و شيعه و زيدي و … – کافر هستند و علماي

 

 

گذشته هم کافر هستند و هر کس بخواهد مسلمان شود، بايد 5 بار شهادت بدهد:

 

1. شهادت بر وحدانيت خداوند.

 


2. شهادت بر رسالت پيامبر اكرم (صلي الله عليه و آله و سلم).

 


3. شهادت بر اين‌که قبلا مشرک بودم و با ورود به وهابيت، مسلمان شدم.

 


4. شهادت بدهد بر اين‌که پدر مادرم که مرده‌اند و وهابي نشدند، مشرک مرده‌اند.

 


5. شهادت بدهد که علماي گذشته که مرده‌اند و وهابي نشدند، مشرک مرده‌اند و حق طلب مغفرت براي آنها ندارم.

 

سرتيپ ايوب صدري – از بزرگان اهل سنت – مي‌گويد:

 

وقتي اينها خواستند مکه را فتح کنند، هزاران عالم اهل سنت را از لب شمشير گذراندند به اتهام اين‌که اينها کافر و مشرک و مانع نشر فرهنگ وهابيت هستند. تمام علماي اهل سنت قائل

 

 

به مشروعيت توسل و شفاعت و زيارت قبور و انبياء (عليهم السلام) هستند و اين عقيده وهابيت درباره حرمت توسل و شفاعت و زيارت قبور، خلاف نظريه تمام اهل سنت است.

 

سایر اخبار


اشتراکات زمین و ماه بسیار بیشتر از مدار گردشی آنها به دور خورشید است. بنا بر اطلاعات جمع آوری شده توسط فضاپیمای ژاپنی Kaguya ،که در مدار ماه در گردش است، مشخص شده 2 میلیارد سال است که بخش هایی از اتمسفر زمین، اتمسفر را ترک کرده و با طی فاصله 240 هزار مایلی به نزدیکترین همسایه آسمانی مان ملحق می شوند.
نتایج پژوهش های اخترشناسان در زمینه شناسایی و دسته بندی اجرام آسمانی که حیات کره زمین را تهدید می کنند، نشان می دهد که تعداد این اشیا به 15 هزار عدد رسیده و روز به روز نیز در حال افزایش است.
نان تست و چیزهایی که به همراه آن مصرف می‌شود مانند مربا و کره، رژیم غذایی صبح شما را خراب می‌کند و به بدن شما آسیب می‌رساند. برای داشتن یک صبحانه سالم سعی کنید از خوردن مواد غذایی زیر برای صبحانه اجتناب کنید. این مطلب را به نقل از سلامت می‌خوانیم.
گزارش حیرت‌آوری، توضیحات نجات‌یافتگان تجارب نزدیک مرگ را به دقت بررسی کرده و دریافته است که لحظاتی پیش از یک بحران مرگبار بالقوه، خاطرات از پیش چشمان‌تان می‌گذرند.
مدت زیادی تا شروع سال جدید باقی نمانده است و احتمالا شما هم مانند خیلی های دیگر دارید برای ایام عید برنامه ریزی می کنید و در این فکر هستید که به کجا سفر کنید. هدف از سفر مخصوصا در نوروز مشخص است، از تن به در کردن خستگی و کسب آرامش و شاید دیدن جایی جدید. فرقی ندارد که هدفتان سفر به خارج کشور باشد یا یکی از مقصدهای گردشگری داخلی را انتخاب کرده باشید، در هر صورت باید یاد بگیرید چطور تعطیلاتتان را بدون استرس سپری کنید و آرامشی که دنبالش هستید را بدست آورید. الی گشت در اینجا ترفندهایی را به شما یاد می دهد که با یادگیری آنها می توانید تعطیلاتی فراموش نشدنی را پست سر بگذارید. در ادامه با ما باشید:
سازمان فضایی ناسا در یکی از تصاویر جدید خود به نمایش عکسی رنگی از قطب جنوب سیاره مشتری و جو چرخنده آن پرداخته است.
آئودی ادعا می‌کند که مدل های جدید RS3 اسپورت‌بک در ۴٫۱ ثانیه به شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر می‌رسد. نمایش وضعیت نهایی این هاچ بک نشان دهنده دریچه‌های هوای اضافی در ساختار آن است.
برای ارسال نظر اولین نفر باشید.

ارسال نظر