هر ماه، بخشی از اکسیژن اتمسفر زمین به سمت کره ماه می رود

در تحقیقی که روز گذشته در مجله Nature Astronomy منتشر شد، دانشمند سیاره شناس، کنتارو ترادا از دانشگاه اوزاکا، نوشته است که ذرات یونیزه شده اکسیژن به مدت پنج روز در هر ماه از لایه فوقانی جو جدا شده و سطح کره ماه را بمباران می کنند. بر اساس اطلاعات ارایه شده توسط ترادا، اتم های اکسیزن در لایه فوقانی جو ابتدا توسط نور ماورا بنفش یونیزه می شوند و سپس به داخل مگنتوسفر، پوشش مغناطیسی سیاره وارد می شوند. مگنتوسفر تا فاصله 370 هزار مایلی از خورشید را پوشش می دهد که شامل مدار گردش ماه به دور زمین هم میشود.


به مدت پنج روز در هر ماه، زمانی که ماه از مگنتوسفر عبور می کند، مورد تهاجم این ذرات یونیزه قرار می گیرد. تیم محققین دانشگاه اوزاکا تخمین می زند که هر سانتی متر مربع از سطح ماه که در معرض برخورد این ذرات قرار دارد، در این بازه زمانی پنج روزه، در هر ثانیه مورد اصابت 26 هزار یون اکسیژن قرار می گیرد. گرچه این میزان اکسیژن برای آنکه ماه بتواند از اتمسفری برخوردار شود که امکان تنفس انسان در آن وجود داشته باشد کافی نیست، اما این کشف اظهار می کند که سطح کره ماه می تواند سر نخ هایی از اتمسفر پیشین زمین در اختیار ما قرار دهد.

سایر اخبار


هر چیزی که روی شناخت تاثیر می گذارد مانند: فرآیند فکر کردن ، یادگیری و به یاد آوردن می تواند روی حافظه تاثیر گذارد.
در بحث قدرت عقل یا جسم، همیشه قدرت عقل پیروز است. همیشه با نیروی عقل است که می توان کارهای بزرگ انجام داد
حساسیت ها و خط قرمزهای همسرتان را بشناسید و تلاش کنید تا حد ممکن به سمت این حساسیت ها نروید. حساسیت نسبت به مسائل مالی، حساسیت نسبت به مادر خود و
در خانواده های با سطح سلامت پایین تر، زن و شوهر به سفر رفتن و یا میهمانی رفتن یکدیگر به صورت جدا جدا، علاقه دارند و دائم می گویند: خدا کند امشب شوهرم دیر بیاید.
یک روانشناس برخنداندن روزانه حداقل 10 دقیقه کودک برای پرورش خلاقیت تاکید کرد. ریشه شکل‎گیری خلاقیت، در تربیت فرزند است و تربیت فرزند سخت‏‎ترین کار است. کودکان اگر عزت نفس داشته باشند خلاقیت دارند و یکی از راه‎های افزایش عزت نفس وقت گذاشتن برای کودک است. به‌عنوان مثال برای پرورش گل‎های یک باغچه باید به آن رسیدگی کرد و وقت گذاشت.
اسلام ریختن خون هیچ­کس را به ناحق جایز نمی­داند و عاملان چنین عملی را به مجازات خویش می­رساند اما همین شریعت در پاره­ای موارد قتل را به عنوان یک مجازات پذیرفته است.
پول در آوردن یکی از اهداف روزانه همه ماست تا به وسیله آن خواسته ها و احتیاجاتمان را برآورده کنیم. پول در آوردن هنری است که از عهده هر کسی برنمی آید اما راه و روش هایی دارد که قطعا آموختنی است. برای پولدار شدن لازم نیست از خانواده ای پولدار باشید بلکه کافیست راه و روش های آن را بیاموزید
برای ارسال نظر اولین نفر باشید.

ارسال نظر