جدیدترین تصاویر از سیاره زحل توسط فضاپیمای کاسینی به زمین ارسال شد

کاسینی اخیراً ماموریت یافته است تا اطلاعات بیشتری را در خصوص ذرات و مولکول های گازی موجود در اطراف حلقه های سیاره زحل گردآوری و برای دانشمندان ارسال کند. این ماموریت از 30 نوامبر آغاز شده و قرار است که این فضاپیما در نیمکره شمالی زحل به حرکت در آید و پس از آن، به لبه های حلقه های اصلی این سیاره برود، یعنی جایی که قمرهای کوچک در حال گردش اند.

 

کارولین پورکو که رهبری تیم تصویربرداری کاسینی را بر عهده دارد در این خصوص عنوان می کند:

"این آغازی بر پایان کاوشگری های تاریخی کاسینی در فضاست. این تصاویر که امروز به زمین مخابره شدند و در آینده نیز بر تعداد آن ها افزوده خواهد شد، به ما یادآور می شوند که ما هم اکنون بر روی چه سیاره کم نظیری در منظومه شمسی زندگی می کنیم."

 

این تصویر توسط لنز زاویه باز دوربین کاسینی در سوم دسامبر 2016 و تقریباً نیم روز قبل از آن که این فضاپیما، از لایه های خارجی حلقه های اصلی زحل عبور کند ثبت شده است. در واقع، این تصویر قطب شمال این سیاره را نشان می دهد جایی که طوفان ها و تندبادهای سهمگین با نمایی شش ضلعی شکل می گیرد. گفتنی است وسعت هر ضلع از این شش ضلع، به اندازه وسعت کره زمین می رسد.

 

کاسینی

 

 

این تصاویر نیز در دوم دسامبر گرفته شده و همانطور که مشاهده می کنید قطب شمال و حلقه های این سیاره را نشان می دهد. هر کدام از این تصاویر، فیلترهای متفاوتی دارند که در برابر طول موج های مختلف نور حساس اند و ابرها و مه ها را در ارتفاعات مختلف نشان می دهند.

 

کاسینی

 

 

و در پایان باید گفت که این تصویر در چهارم دسامبر امسال ثبت شد که به نوعی Tethys را نشان می دهد. تتیس، پنجمین قمر بزرگ سیاره زحل به شمار می رود. بزرگ‌ترین دهانه آتش فشان این سیاره Odysseus نام دارد و قطر آن به 400 کیلومتر می رسد یعنی به طور تقریبی دو پنجم قطر این قمر.

 

کاسینی

 

 

 

سایر اخبار


اشتراکات زمین و ماه بسیار بیشتر از مدار گردشی آنها به دور خورشید است. بنا بر اطلاعات جمع آوری شده توسط فضاپیمای ژاپنی Kaguya ،که در مدار ماه در گردش است، مشخص شده 2 میلیارد سال است که بخش هایی از اتمسفر زمین، اتمسفر را ترک کرده و با طی فاصله 240 هزار مایلی به نزدیکترین همسایه آسمانی مان ملحق می شوند.
نتایج پژوهش های اخترشناسان در زمینه شناسایی و دسته بندی اجرام آسمانی که حیات کره زمین را تهدید می کنند، نشان می دهد که تعداد این اشیا به 15 هزار عدد رسیده و روز به روز نیز در حال افزایش است.
نان تست و چیزهایی که به همراه آن مصرف می‌شود مانند مربا و کره، رژیم غذایی صبح شما را خراب می‌کند و به بدن شما آسیب می‌رساند. برای داشتن یک صبحانه سالم سعی کنید از خوردن مواد غذایی زیر برای صبحانه اجتناب کنید. این مطلب را به نقل از سلامت می‌خوانیم.
گزارش حیرت‌آوری، توضیحات نجات‌یافتگان تجارب نزدیک مرگ را به دقت بررسی کرده و دریافته است که لحظاتی پیش از یک بحران مرگبار بالقوه، خاطرات از پیش چشمان‌تان می‌گذرند.
مدت زیادی تا شروع سال جدید باقی نمانده است و احتمالا شما هم مانند خیلی های دیگر دارید برای ایام عید برنامه ریزی می کنید و در این فکر هستید که به کجا سفر کنید. هدف از سفر مخصوصا در نوروز مشخص است، از تن به در کردن خستگی و کسب آرامش و شاید دیدن جایی جدید. فرقی ندارد که هدفتان سفر به خارج کشور باشد یا یکی از مقصدهای گردشگری داخلی را انتخاب کرده باشید، در هر صورت باید یاد بگیرید چطور تعطیلاتتان را بدون استرس سپری کنید و آرامشی که دنبالش هستید را بدست آورید. الی گشت در اینجا ترفندهایی را به شما یاد می دهد که با یادگیری آنها می توانید تعطیلاتی فراموش نشدنی را پست سر بگذارید. در ادامه با ما باشید:
سازمان فضایی ناسا در یکی از تصاویر جدید خود به نمایش عکسی رنگی از قطب جنوب سیاره مشتری و جو چرخنده آن پرداخته است.
آئودی ادعا می‌کند که مدل های جدید RS3 اسپورت‌بک در ۴٫۱ ثانیه به شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر می‌رسد. نمایش وضعیت نهایی این هاچ بک نشان دهنده دریچه‌های هوای اضافی در ساختار آن است.
برای ارسال نظر اولین نفر باشید.

ارسال نظر