کره ماه احتمالا از مجموعه ای از ماه های کوچکتر ساخته شده است

منشایی که بطور عام برای ماه مورد قبول است اظهار می دارد که یک برخورد عظیم تکه هایی را به فضا پرتاب کرده که در نهایت به هم پیوسته و ماه را تشکیل داده اند. این نظریه با بررسی های شیمیایی انجام شده بر روی نمونه هایی از کره ماه تایید شده است. در این بررسی ها مشخص شده که این نمونه ها از ترکیبی بسیار مشابه با سنگ های زمین برخوردارند.


اما در هیچیک از نمونه های به دست آمده از ماه، اثری از سیاره دیگری که گفته می شود با زمین برخورد کرده دیده نشده است. اگر جرم سیاره ای بزرگی با ما برخورد کرده باشد، باید اثری از آن در میان تکه های پرتاب شده به فضا که ماه را تشکیل دادند وجود داشته باشد. به همین دلیل دانشمندان Weizmann معتقدند که به جای یک جرم بزرگ، کره زمین با چندین جرم کوچک برخورد کرده و به همین دلیل هم آثاری از آنها در نمونه ها دیده نمی شود.

بنا بر این نظریه جدید، برخوردهای متعدد با سیارک های کوچکتر در طی میلیون ها سال موجب پرتاب تکه هایی به فضا شده که توانسته چند ماه کوچک را شکل دهد، که در نهایت با هم ادغام شده و کره ماه را به شکلی که امروز می بینیم تشکیل دادند. محققان ادعا می کنند که نظریه آنها با استفاده از اطلاعات و یا شاید بهتر است بگوییم عدم وجود اطلاعات پشتیبانی می شود.


این نظریه نسبت به آنچه تا کنون تصور میشد قابل قبول تر است. برای آنکه یک سیاره بزرگ بتواند ماه ما را تشکیل داده باشد، باید از اندازه خاصی برخوردار بوده باشد و با سرعت و زاویه خاصی با کره زمین برخورد کرده باشد. به نظر می رسد تئوری برخوردهای متعدد قابل قبول تر باشد.


اما ارایه یک نظریه بر اساس اطلاعات ناموجود کار سختی است. بهترین شاهد برای این نظریه این است که در کره ماه هیچ اثری از سیاره دیگر دیده نمی شود که البته خود به تنهایی چیزی را ثابت نمی کند!

سایر اخبار


آبشار ونتا رپید Venta Rapid که در زبان لتونی ونتاس رومبا هم نامیده می شود، تنها 2 متر ارتفاع داشته و یکی از کوچک ترین آبشارهای جهان می باشد، اما ارتفاع کم این آبشار با عرض چشمگیر آن جبران شده است. عریض ترین حالت این آبشار که در زمان سیل های بهاره رخ داده و به رقم 270 متر می رسد که همین موضوع آن را به عریض ترین آبشار اروپا تبدیل می کند. حتی تابستان ها که آب کمتری در مسیر این آبشار جریان دارد، عرض آن در حدود 250 متر است.
گاهی اوقات فقط با دیدن یک عکس ایده سفرکردن به ذهنمان می رسد ، عکسی که شاید در تصوراتمام همیشه دوست داشتیم ما هم ‏در آن حضور داشتیم. همین باعث می شود تحقیقات گسترده ای برای سفر به آن نقطه از زمین انجام بدهیم و مقصد بعدی سفرمان ‏مشخص شود. حالا با لست سکند همراه باشید تا با زیباترین تصاویر شما را به نقاط مختلف دنیا ببرد. ‏ ‏
همانگونه که می دانیم 22 آوریل روز جهانی زمین است و همین بهانه ای شده تا همه ی نگاه ها به یکی از مهم ترین و حساس ترین منابع کره ی زمین یعنی صخره های مرجانی جلب شود. در حال حاضر جریانی به نام «50 صخره ی مرجانی» رقابتی ایجاد نموده تا به کمک آن بتوان 50 مورد از مهم ترین صخره های مرجانی را از خطر نابودی نجات داد.
اگر ایده ی اقامت در یک قلعه ی ژاپنی شگفت انگیز در کنار کلیه ی خدمه و نینجاها برای شما هیجان انگیز است باید بدانید که شانس به شما رو کرده است. شهرداری شهر ناگازاکی و یک شرکت خدمات مهمان خانه از علاقمندان خواسته که با تکمیل فرم پذیرش در قرعه کشی شرکت کنند. زوج خوش شانس برنده می توانند یک شب به صورت رایگان در قلعه ی هیرادو اقامت کنند. در حقیقت شهرداری شهر ناگازاکی از این ایده برای جذب گردشگر بیشتر و ترغیب آنها به بازدید از قلعه های تاریخی و محوطه های اطراف استفاده نموده است.
کوچکترین پل بین المللی دنیا
گرانترین لاستیک دنیا بقیمت 600000 دلار
هندوستان
برای ارسال نظر اولین نفر باشید.

ارسال نظر