موشک ناسا در فضا ابر مصنوعی تشکیل خواهد داد

جالب است بدانید که بین تاریخ 13 فوریه تا 3 مارس، یکی از دو موشک Black Brant IX برای انجام ماموریت علمی شفق، به فضا فرستاده خواهد شد و نکته جالب توجه در خصوص این پرتاب، تشکیل شدن ابرهای مصنوعی در فضا است که قرار است در فاصل 60 الی 100 مایلی از کره زمین قرار داشته باشند.

 

برای انجام این کار، موشک ناسا مقدار کمی از تری متیل آلومینیوم را در فضا پخش خواهد کرد که آن هم در واکنش با جو، پف های سفید ابری شکل را تشکیل خواهد داد. دانشمندان می توانند به کمک این ابرها، بادهای شفقی را دنبال کنند و راجع به آن ها تحقیقات بیشتری انجام دهند.

 

ناسا می گوید که پخش آلومینیوم در فضا به هیچ وجه برای مردم خطری ایجاد نخواهد کرد. حتی میزان آلومینیوم مصرف شده برای این منظور نسبت به آلومینیومی که در آتش بازی ها مصرف می شود، کمتر است.

 

این که چرا هنوز زمان دقیق انجام این پرتاب اعلام نشده، به دو مورد بستگی دارد: اول فعالیت شفق و بعد صاف بودن آسمان. بنابراین احتمالاً فاصله بین ارسال اطلاعیه ناسا برای تماشای این ماموریت تا انجام آن بسیار کوتاه خواهد بود. قطعاً تماشای پرتاب موشک ناسا و ابرهای مصنوعی ساخته شده توسط آن، برای بیشتر علاقه مندان به رویدادهای فضایی می تواند جذاب و هیجان انگیز باشد.

 

 

سایر اخبار


تحقیقات جدید نشان داده است، کاهش شدید متابولیسم و افزایش هورمون استرس را باید به دیگر آسیب‌های قرارگیری دانش‌آموزان در معرض هوای آلوده اضافه کرد.
غار یخی استان شانشی در کشور چین، قدمت سه میلیون ساله دارد و همیشه با وجود گرمای هوا در ماه‌های گرم سال،در آن یخبندان است.
نوجوان هندی به علت ابتلا به یک بیماری نادر، دچار آسیب عجیبی در دستانش شده که وی را از رفتن به مدرسه و بازی با دوستانش محروم کرده است
کیک میوه‌ای که ظاهرا مربوط به 106 ساله قبل است، در یک پناهگاه در قطب جنوب پیدا شده که بعد از گذشت بیش از یک قرن سالم مانده است.
اگر برای تغییرات اقلیمی اقدامی صورت نگیرد، سالانه 100 هزار نفر در اروپا جان خود را از دست خواهند داد.
اسفنج آشپزخانه که برای شستن ظرف و ظروف و گاهی تمیز کردن سطح گاز و کابینت مورد استفاده قرار می‌گیرد، خاستگاه 5 تریلیون میکروب است، لذا باید هفته‌ای یکبار دور انداخته شود و برای آن جایگزین جدیدی در نظر گرفته شود.
تصاویری از جارو به دست شدن جواد خیابانی برای اقدامی نمادین و جالب، در شبکه های اجتماعی منتشر شد.
برای ارسال نظر اولین نفر باشید.

ارسال نظر