موشک ناسا در فضا ابر مصنوعی تشکیل خواهد داد

جالب است بدانید که بین تاریخ 13 فوریه تا 3 مارس، یکی از دو موشک Black Brant IX برای انجام ماموریت علمی شفق، به فضا فرستاده خواهد شد و نکته جالب توجه در خصوص این پرتاب، تشکیل شدن ابرهای مصنوعی در فضا است که قرار است در فاصل 60 الی 100 مایلی از کره زمین قرار داشته باشند.

 

برای انجام این کار، موشک ناسا مقدار کمی از تری متیل آلومینیوم را در فضا پخش خواهد کرد که آن هم در واکنش با جو، پف های سفید ابری شکل را تشکیل خواهد داد. دانشمندان می توانند به کمک این ابرها، بادهای شفقی را دنبال کنند و راجع به آن ها تحقیقات بیشتری انجام دهند.

 

ناسا می گوید که پخش آلومینیوم در فضا به هیچ وجه برای مردم خطری ایجاد نخواهد کرد. حتی میزان آلومینیوم مصرف شده برای این منظور نسبت به آلومینیومی که در آتش بازی ها مصرف می شود، کمتر است.

 

این که چرا هنوز زمان دقیق انجام این پرتاب اعلام نشده، به دو مورد بستگی دارد: اول فعالیت شفق و بعد صاف بودن آسمان. بنابراین احتمالاً فاصله بین ارسال اطلاعیه ناسا برای تماشای این ماموریت تا انجام آن بسیار کوتاه خواهد بود. قطعاً تماشای پرتاب موشک ناسا و ابرهای مصنوعی ساخته شده توسط آن، برای بیشتر علاقه مندان به رویدادهای فضایی می تواند جذاب و هیجان انگیز باشد.

 

 

سایر اخبار


نیمه های شب یکی از ماموران پلیس آگاهی شهرستان یاسوج پسر جوانی را به بیمارستان شهید بهشتی این شهر منتقل کرد. در یک درگیری خیابانی ۱۰ گلوله به پسر ۱۸ ساله اصابت کرده بود که دو تیر باعث آسیب دیدگی ریه و قلبش شده بود.
دانلود رایگان نرم افزار و اپلیکیشن های گوگل به همراه لینک اتصال به فروشگاه و نمایشگاه گوگل
در این پژوهش كه از هر استان كشور دست كم ۸۰۰ نفر مورد بررسی قرار گرفته‌اند، سطح شادكامی با پرسش «آیا فردی با نشاط و شاداب هستید؟» در پنج سطح «بسیار زیاد»،‌ «زیاد»، «نه زیاد، نه كم»،‌ «كم» و «بسیار كم» مورد سنجش قرار گرفت.
در مورخه 26/04/1394 یکی از افاغنه ی مقیم تهران با مراجعه به کلانتری 118 ستارخان به مأمورین اعلام کرد که دو نفر از بستگانش بنام های "زکی" ( 19 ساله ) و "شبیر" ( 16 ساله ) توسط افراد ناشناسی ربوده شده و ربایندگان در ازای آزادی آنها درخواست مبلغ 180 میلیون تومان پول نقد کرده اند .
تجارت در دوره ساسانیان از اهمیت فراوانی برخوردار بود. و قوی جلو می رفت. در ادامه به ابعتد ایند تجارت اشاره خواهیم داشت
چندی پیش بنری در پاساژ پالادیوم زعفرانیه نصب شد که خبر از بازگشایی مرکز برند مارکس اند اسپنسر در این مکان می داد، این در حالی است که لرد سیف، مدیر و موسس این شرکت در سخنرانی‌های خود بارها از اسرائیل اعلام حمایت کرده است.
رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی ویژه شرق استان تهران از دستگیری فردی که اقدام به اهانت نسیت به مسئولان و مقامات دولتی و حکومتی کرده بود، خبر داد.
برای ارسال نظر اولین نفر باشید.

ارسال نظر