نویسنده کتاب عطر اقاقیا 1399/07/23
مرکز پخش کتاب عطر اقاقیا نوشته شیرین صدیقی ، جهت مشاوره و تهیه کتاب با ما تماس بگیرید. تلفن: 36831525-021 همراه: 09121383718

سایر اخبار


تحقیقات جدید حاکی از آن است که بچه‌های نخست خانواده از آنجا که از نظر ذهنی بیشتر توسط والدین برانگیخته می‌شوند، نسبت به خواهر و برادران بعد از خود باهوش‌ترند.
از تاریخچه ماساژدرمانی و اسناد تاریخی متوجه می شویم، ماساژ قدیمی ترین شکل درمان جسم و روح است. یکی از نخستین مراجع مکتوب در رابطه با ماساژ را می توان در کتاب طبی سنتی چینی یافت که تاریخ آن به قبل از میلاد باز می گردد که در آن ماساژ ماهیچه ها و پوست از شایعترین شیوه های درمان است.
اوایل ماه جاری میلادی بود که مسئولان رهگیری انفجارهای اتمسفری آمریکا متوجه اتفاقی غیر معمول در اقیانوس اطلس و در مجاورت ساحل برزیل شدند. در ساعت 2 بعد از ظهر به وقت محلی در تاریخ ششم فوریه امسال، شهاب سنگی که ابعاد آن به اندازه یک اتاق نشیمن بود وارد جو زمین شد و در حالی که سرعت آن به بیش از 34 هزار مایل در هر ساعت می رسید، با انرژی فوق العاده بالایی منفجر شد. سوال شما هم این است که شدت این انفجار چقدر بود؟ انرژی حاصل از انفجار سیزده هزار تن تی ان تی، یا انرژی بیشتر از بمب اتمی که بر روی شهر هیروشیما رها شد را تصور کنید!
سال هاست که دانشمندان متوجه شده اند که ستاره ای موسوم به Gliese 710 تا چند میلیون سال بعد، به زمین فوق العاده نزدیک خواهد شد. اما یک تحلیل جدید مشخص کرده این ستاره حتی از آنچه ما فکر می کنیم هم به ما نزدیک تر است و در این زمان ممکن است با خود دسته ای خطرناک از ستارگان دنباله دار را به همراه بیاورد.
گوگل قصد دارد برنامه سفر به ماه را به پیش ببرد و از این رو، به تازگی اعلام کرده که جایزه ای سی میلیون دلاری را به شرکتی که بتواند رباتی را به ماه اعزام کند اعطا می کند. البته این ربات باید بتواند پانصد متر در سطح ماه حرکت کند و تصاویری به زمین بفرستد.
زمانی که موشکی به فضا پرتاب می شود و شما آن را تماشا می کنید، معمولاً تنها نکته ای که از دیدن آن هیجان زده می شوید، پرتاب شدن آن موشک است. اما بد نیست بدانید که به زودی و در پرتابی که ناسا انجام خواهد داد، قرار است نکات بیشتری برای تماشا وجود داشته باشد.
پس از 20 سال گشت و گذار در فضا، کاوشگر کاسینی ناسا در سپتامبر 2017 به طور رسمی بازنشست خواهد شد. اما ناسا در آخرین سال فعالیت این فضاپیما، ماموریت جدیدی را حول سیاره زحل برای آن در نظر گرفته است که امروز اولین تصاویر از این سیاره در ماموریت جدید توسط کاسینی به زمین مخابره شد.
برای ارسال نظر اولین نفر باشید.

ارسال نظر